Dřevostavba ušetří 7 % podlahové plochy

Průměrná tloušťka nosných stěn dřevostaveb je v závislosti na požadavky na energetickou náročnost budovy mezi 330–410 mm. Část tepelné izolace totiž lze umístit do nosné konstrukce stavby. To znamená, že v rodinném domě, který má zastavěnou plochu 100 m2 budou obvodové konstrukce domu zabírat plochu přibližně 14,2 m2.  U zděné stavby počítáme s nosnou obvodovou konstrukcí o tloušťce 500 mm a v tomto případě budou stěny zabírat 19 m2. To je úspora jen u obvodových stěn téměř 5 %. Zohledníme-li také užší vnitřní nosné stěny, dostaneme se na úsporu plochy konstrukce dřevostavby na přibližně 7 %.

Úspora plochy však není jedinou výhodou dřevostaveb. Zajímají vás další? Navštivte náš článek týkající se hlavních výhod dřevostaveb, který najdete ZDE.

SHNULI JSME PRO VÁS 20 LET ZKUŠENOSTÍ V JEDNOM E-MAILU!
ZAŠLEME VÁM 8 TIPŮ, JAK POSTUPOVAT PŘI VÝBĚRU DODAVATELE DŘEVOSTAVBY.

CHCI POSLAT 8 TIPŮ, JAK VYBRAT DODAVATELE DŘEVOSTAVBY.

podlahová plocha 1.2 2

Dřevostavby bývají mnohdy označovány i jako montované domy, dřevěné domky či modulové dřevostavby. Všechny tyto názvy používáme pro dřevostavby malé, velké, patrové i přízemní, tedy bungalovy. Vybrat můžete pasivní i nízkoenergetickou dřevostavbu ať už jako dům na klíč, nebo stavbu k dokončení. Důležitá je kvalita provedení a dodržení všech předepsaných postupů.

Autor: ADMD

O dřevostavbách Aktuality Ukázky dřevostaveb
Tento web používá ke správnému fungování soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Zavřít Více informací