Dřevostavby a akustika

Akustika se zabývá vznikem a šířením zvuku. Pokud se zaměříme na akustiku ve stavbách, nejvíce nás bude zajímat kročejová a vzduchová neprůzvučnost. V obou případech je naším cílem utlumit co nejdříve vibrace, které vyvolal nějaký zdroj hluku v objektu (chůze, řeč, stroje a další).

V případě sendvičových konstrukcí dřevostaveb nám k tomu pomáhá několik vrstev, ze kterých se skládá konstrukce stěny či stropu. Správné navržení jednotlivých materiálů, jejich sestavení v konstrukci a následné přesné provedení je v tomto případě alfou a omegou všeho. Chcete mít jistotu, že vyberete firmu, která má všechny tyto části konstrukce certifikované? Podívejte se na seznam firem prověřených certifikací Dokument národní kvality.

JAK POZNAT KVALITNÍHO DODAVATELE DŘEVOSTAVBY?
20 LET ZKUŠENOSTÍ V JEDNOM E-MAILU! ZAŠLEME VÁM 8 TIPŮ, JAK POSTUPOVAT PŘI VÝBĚRU DODAVATELE DŘEVOSTAVBY.

CHCI POSLAT 8 TIPŮ, JAK VYBRAT DODAVATELE DŘEVOSTAVBY.

5 LysanadLabem

Dřevostavby bývají mnohdy označovány i jako montované domy, dřevěné domky či modulové dřevostavby. Všechny tyto názvy používáme pro dřevostavby malé, velké, patrové i přízemní, tedy bungalovy. Vybrat můžete pasivní i nízkoenergetickou dřevostavbu ať už jako dům na klíč, nebo stavbu k dokončení. Důležitá je kvalita provedení a dodržení všech předepsaných postupů.

Autor: Ing. Lenka Trandová
Zdroj foto: členská firma ADMD

O dřevostavbách Aktuality Ukázky dřevostaveb