Životnost dřevostavby zaručí kvalitní konstrukce

U domů je potřeba životnost vždy uvažovat ve dvou rovinách. Jedna z nich je morální životnost, která přichází většinou s novou generací. V této fázi dům většinou přestává vyhovovat svým uspořádáním a je potřebná modernizace.

Dále se řeší životnost materiálů. Tady velmi záleží na tom, jaké materiály používáte. Zejména fasáda, okna, dveře a střecha jsou místa, která mají menší životnost. Oproti tomu nosná konstrukce domu, pokud je provedena dobře, tak vydrží několik generací.

Pokud někde nastane problém, jako je například zatékání, je nutné najít příčinu tohoto problému a opravit ji. To ale platí u každé stavby bez rozdílu nosné konstrukce. Vzhledem ke konstrukčnímu řešení dřevostaveb, jsou však tyto opravy rychlé a jednoduše proveditelné.

Dřevo je nejstarší stavební materiál, což potvrzují roubenky a stavby ze dřeva, které stojí několik staletí. Navíc i u zděných staveb se do krovů používá dřevo. Životnost dřevostavby je plně srovnatelná se zděnou stavbou a úpravy při generačních obměnách či rekonstrukci jsou daleko snazší a rychlejší.

Dřevostavby tady s námi mohou být a jsou už velmi dlouho. Dříve se k výstavbě používalo výhradně dřevo a některé kouty Česka, jako třeba Valašsko, jsou toho dodnes důkazem. V Broumově máme dokonce kostel, který byl dokončen v roce 1450 a stojí dodnes. Je zářným důkazem toho, že dřevo není hlavní problém nízké životnosti stavby. Problém nastává u staveb, které jsou špatně navrženy a postaveny. Víme, že dnešní konstrukce dřevostaveb se s těmito historickými budovami nedají srovnávat. Moderní konstrukce jsou mnohem promyšlenější a vyráběné s přesností na milimetry a to především díky robotizaci v procesu výroby. Dřevo je ale stále stejné a je jen na vás, jak budete svůj dům užívat a s jakou firmou se jej rozhodnete stavět. Vybírejte proto z certifikovaných dodavatelů dřevostaveb, kteří jsou členy ADMD. Pak může i vaše stavba sloužit dobře dlouhá léta.  

Navštivte náš článek týkající se hlavních výhod dřevostaveb, který najdete ZDE.

nejstarší dřevostavba 1.2 2

SHNULI JSME PRO VÁS 20 LET ZKUŠENOSTÍ V JEDNOM E-MAILU!
ZAŠLEME VÁM 8 TIPŮ, JAK POSTUPOVAT PŘI VÝBĚRU DODAVATELE DŘEVOSTAVBY.

CHCI POSLAT 8 TIPŮ, JAK VYBRAT DODAVATELE DŘEVOSTAVBY.

Dřevostavby bývají mnohdy označovány i jako montované domy, dřevěné domky či modulové dřevostavby. Všechny tyto názvy používáme pro dřevostavby malé, velké, patrové i přízemní, tedy bungalovy. Vybrat můžete pasivní i nízkoenergetickou dřevostavbu ať už jako dům na klíč, nebo stavbu k dokončení. Důležitá je kvalita provedení a dodržení všech předepsaných postupů.

Autor: ADMD

O dřevostavbách Aktuality Ukázky dřevostaveb
Tento web používá ke správnému fungování soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Zavřít Více informací