Chystáte se stavět dřevostavbu? Zastavte se na veletrhu DSB!

Zájemci o kvalitní dřevostavby by si neměli nechat ujít veletrh DSB – Dřevo a stavby Brno, který se bude konat na výstavišti BVV v Brně od 27.2. do 2.3.2019 a který nabídne mimo jiné i ucelenou přehlídku dodavatelů (zhotovitelů) dřevěných montovaných staveb. Nabídku vystavovatelů doplní zajímavý doprovodný program a poradenské centrum Asociace dodavatelů montovaných domů, které se zaměří na všechny otázky související se stavbou a bydlením v moderní dřevostavbě.

 

Dřevostavby od A do Z

Asociaci dodavatelů montovaných domů budou na veletrhu zastupovat členové a partneři na společné expozici v pavilonu P.  Stranou pozornosti nezůstane ani problematika péče o dřevo. Praktickou inspiraci s možností prohlídky hotových dřevěných vzorových domů nabídne Centrum vzorových domů Eden 3000, které se nachází v blízkosti brněnského výstaviště.

Celodenní doprovodný o dřevostavbách

Doprovodný program veletrhu DSB – Dřevo a stavby Brno, který organizuje Asociace dodavatelů montovaných domů, představí dřevostavby jako energeticky efektivní a ekologicky šetrné domy.  

Poradenské centrum ADMD

Na novém veletržním stánku Asociace dodavatelů montovaných domů v hale P bude pro návštěvníky připraveno odborné poradenské centrum.  Zájemci o výstavbu nové dřevostavby zde budou moci získat cenné informace od skutečných odborníků, kteří budou po celou dobu konání veletrhu k dispozici pro návštěvníky zcela zdarma. Zajímá Vás technologie staveb na bázi dřeva? Chystáte si pořídit vlastní bydlení? Na co si dát pozor při výběru dodavatele Vašeho vysněného domu? Jak financovat Váš dům? Nebo jak ochránit dřevo před houbami, plísněmi či hmyzem? To je jen krátký přehled možných dotazů, na které získáte odpovědi v poradenském centru ADMD na veletrhu DSB – Dřevo a stavby Brno.

Asociace dodavatelů montovaných domů (ADMD)

je neziskové sdružení firem z oboru dřevostaveb, jehož hlavním cílem je propagovat a garantovat kvalitní dřevostavby od svých členů na trhu v České republice. Dalšími cíli ADMD je prosazování filozofie udržitelného rozvoje a využití obnovitelných zdrojů na trhu v ČR, kultivování podnikatelského prostředí a popularizace oboru dřevostaveb. 

Stěžejní aktivitou Asociace je permanentní komunikace v otázkách zabezpečení certifikované kvality dřevostaveb pro zákazníky. K tomu slouží mimo jiné i certifikace dle Dokumentu národní kvality (DNK). Splnění podmínek této směrnice je jedním z kritérií vstupu člena do Asociace. V posledních několika letech si Asociace stanovila kromě zajištění, resp. garance kvality staveb od svých členů také další cíle, a to při zajištění, resp. garanci jistoty a spokojenosti zákazníků. Tuto strategii ADMD podpořila mimo jiné i vydáním vlastního Etického kodexu členů ADMD a zřízením Smírčího orgánu (ombudsmana) pro dřevostavby. Bližší informace naleznete na webu www.admd.cz .

Jak kontrolujeme kvalitu zhotovitelů dřevostaveb?

Dokument národní kvality (DNK) je certifikát, resp. směrnice o zajišťování a dodržování kvality montovaných domů na bázi dřeva v České republice zaměřený na projekční a technickou přípravu, kvalitu materiálů, deklaraci základních požadavků na procesy a konstrukce podle stavebního zákona a prováděcí činnosti (montáž, výroba prefabrikátů atd.). Certifikačním orgánem, který DNK po splnění všech podmínek firmám vydává, je Výzkumný a vývojový ústav dřevařský Praha (VVÚD).

Zatímco základní certifikace, vyžadovaná zákonem o technických požadavcích na výrobky, požaduje kontrolu pouze jednou za rok ve výrobním závodě a zaměřuje se jen na finální výrobek, tedy panel, kontrola podle DNK probíhá u firem z ADMD jak ve výrobě, tak i přímo na staveništi během montáže, kde je formou externího auditu posouzeno dodržování technologické kázně, stanovuje a sleduje se systém kritických bodů konstrukce, povinně se provádí Blower Door test, a to vše minimálně dvakrát ročně. Dokument národní kvality je cenný také v tom, že řeší a kontroluje jenom panelovou, ale i staveništní montáž.

Pro zájemce o výstavbu nové dřevostavby je certifikace, resp. značka DNK, která byla po splnění všech podmínek udělena zhotoviteli domu, jednoznačným signálem, že vybraná firma je schopna dostát veškerým normami požadovaným kvalitativním požadavkům a závazkům. Prokazatelnou hodnotu certifikace podle DNK oceňují a zohledňují také některé naše banky (např. ČS a HB), které investorům zajistí financování jejich nové dřevostavby za zvýhodněných podmínek při poskytnutí hypotečního úvěru.  

Značka přidělená členům ADMD obsahuje číslo, které slouží k identifikaci jednotlivých členů a jejich platných certifikátů.

 

C:\Users\Stávková\Desktop\razitko_znacka_kvality.png

dsb barva bezIng. Vratislav Blaha CSc.
předseda ADMDBrno, 15.11.2018

Aktuality partnerů Aktuality ADMD
Tento web používá ke správnému fungování soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Zavřít Více informací