Do dřevostavby patří dřevěná podlaha

Dřevostavba bez dřevěné podlahy? Jako tělo bez duše.

Dřevostavby jsou v posledních letech velmi oblíbené. A není se čemu divit - poskytují příjemné bydlení se zdravým mikroklimatem. Přírodní materiály navíc dodávají interiéru na originalitě a útulnosti. Mnoho nových majitelů dřevostaveb ale doslova „zazdí" tyto vlastnosti dřeva tím, že vybaví interiér umělými materiály.

Ukázkou jsou například PVC krytiny, vinylové podlahy nebo dokonce koberce vyrobené z polypropylenových či polyesterových vláken. Výhody, kvůli kterým si dřevostavbu pořizovali, pak mizí v nedohlednu.

dub dsc 4858 hdr

Pořiďte si podlahu, kterou budete mít už napořád.

Filozofie všech dřevostaveb, srubů, roubenek a dalších dřevěných domů se opírá o maximální využití dřeva a všech jeho fyzikálně-mechanických vlastností. Benefitem pro majitele dřevostavby je zdravý vzduch bez plísní a vlhkosti v interiéru. Proč si takové prostředí kazit umělou podlahovou krytinou? Pořiďte si to, co dřevostavbě nejvíce sedí: podlahy z masivního dřeva. Dokonale podtrhnou smysl dřevostavby.

Nebojte se údržby dřevěné podlahy. Neliší se.

Velkým strašákem je pro řadu lidí péče o masivní podlahu. Ta je přitom úplně stejná (a někdy i jednodušší) než péče o ostatní podlahové krytiny. Na běžnou údržbu stačí klasické vysávání a stírání. Jako všechny ostatní dřevěné prvky v domě, například obložení stěn nebo dřevěné fasády, bude v průběhu let podlaha měnit svou podobu. To je však žádoucí. Navíc při každé renovaci, která se provádí zhruba po 10 letech, můžete totálně změnit vzhled podlahy. Dodat jí jinou barvu nebo odstín… zkrátka co se vám zlíbí.

feelwood logo 300dpi cmyk podlahy

Když už si tedy pořizujete dřevostavbu, myslete na to, že byste tuto filozofii měli dodržet i v interiéru. Věřte, že bydlení pak bude mnohem příjemnější! Více informaci naleznete www.feelwood.cz.

Masivní podlahy FeelWood jsou produktem známe dřevařské firma Serafin Campestrini s.r.o. (známe jako „SECA palubky“ ) a jsou vyráběny ve východočeském Borohrádku. 

Aktuality partnerů Aktuality ADMD
Tento web používá ke správnému fungování soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Zavřít Více informací