Denně v ČR vyroste 7,5 dřevostaveb

V České republice se v roce 2019 postavilo 2 745 kusů dřevostaveb. To znamená, že se každý den postavilo průměrně 7,5 dřevostaveb. 

Když se podíváme na konkrétní podíl výstavby dřevostaveb v jednotlivých technologiích, vidíme, že největší část výstavby dřevostaveb tvoří lehký rámový skelet a to 84 %. Ten lze rozdělit na staveništní a panelovou montáž. V menší míře jsou v dřevostavbách zastoupeny pak sruby a roubenky z 8 %, panely CLT z masivního dřeva 4 % a po 2 % mají těžký skelet a nezařazené dřevostavby.

Bez názvu

U všech druhů dřevostaveb je potřeba vždy dbát na kvalitu provedení. Tu lze u lehkých rámových skeletů a CLT panelů ověřit certifikací Dokument národní kvality, která komplexně kontroluje celý proces výstavby od použitých materiálů až po realizaci. Vybírat moderní dřevostavby tak můžete od certifikovaných firem, které jsou členy ADMD.

Další informace o nejnovějších statistikách z roku 2019 najdete v článku ZDE.

 

SHNULI JSME PRO VÁS 20 LET ZKUŠENOSTÍ V JEDNOM E-MAILU!
ZAŠLEME VÁM 8 TIPŮ, JAK POSTUPOVAT PŘI VÝBĚRU DODAVATELE DŘEVOSTAVBY.

CHCI POSLAT 8 TIPŮ, JAK VYBRAT DODAVATELE DŘEVOSTAVBY.

75 dřevostaveb denně 1.2 2

Dřevostavby bývají mnohdy označovány i jako montované domy, dřevěné domky či modulové dřevostavby. Všechny tyto názvy používáme pro dřevostavby malé, velké, patrové i přízemní, tedy bungalovy. Vybrat můžete pasivní i nízkoenergetickou dřevostavbu ať už jako dům na klíč, nebo stavbu k dokončení. Důležitá je kvalita provedení a dodržení všech předepsaných postupů.

Autor: ADMD

O dřevostavbách Aktuality Ukázky dřevostaveb
Tento web používá ke správnému fungování soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Zavřít Více informací