Dřevostavby a moderní způsob výstavby

Dřevostavby od českých firem jsou rychle a kvalitně postavené díky moderním technologiím, které se využívají při jejich přípravě. Stavby ze dřeva učinili skok od čistě řemeslné výroby k sofistikovaným výrobním procesům ve výrobních halách, kde se vyrábí předpřipravené celostěnové panely určené k přesné a rychlé montáži na staveništi. Z dříve ručně vyráběných jednotlivých dílů byly vytvořeny prefabrikované dílce s předem stanovenými požadavky a definovanou kvalitou, které lze na staveništi sestavit ve velmi krátké době a s vysokou přesností.

Kvalita je pro dřevěnou konstrukci rozhodující. Výraz "kvalita" se musí odrážet jak v architektonickém konceptu, návrhu technického řešení stavby, tak v neposlední řadě také v provedení stavby. Všechny tyto body kontroluje certifikace Dokument národní kvality

V České republice každoročně přibývá domů postavených ze dřeva. Poslední dostupné statistiky z roku 2019 uvádí, že se postavilo 2 749 rodinných domů dřevostaveb, což je 14,9 % ze všech postavených domů.

JAK POZNAT KVALITNÍHO DODAVATELE DŘEVOSTAVBY?
20 LET ZKUŠENOSTÍ V JEDNOM E-MAILU! ZAŠLEME VÁM 8 TIPŮ, JAK POSTUPOVAT PŘI VÝBĚRU DODAVATELE DŘEVOSTAVBY.

CHCI POSLAT 8 TIPŮ, JAK VYBRAT DODAVATELE DŘEVOSTAVBY.

drevostavba Nova Ves

 

Dřevostavby bývají mnohdy označovány i jako montované domy, dřevěné domky či modulové dřevostavby. Všechny tyto názvy používáme pro dřevostavby malé, velké, patrové i přízemní, tedy bungalovy. Vybrat můžete pasivní i nízkoenergetickou dřevostavbu ať už jako dům na klíč, nebo stavbu k dokončení. Důležitá je kvalita provedení a dodržení všech předepsaných postupů.

Autor: Ing. Lenka Trandová
Zdroj foto: členská firma ADMD

O dřevostavbách Aktuality Ukázky dřevostaveb