Dřevostavby a rekonstrukce

Je možné dřevostavbu rekonstruovat? Co když budeme chtít časem přistavět? Máme dobrou zprávu! Tohle totiž není u dřevostaveb žádný problém. Ba naopak. Máte-li dřevostavbu a rozhodnete se pro rekonstrukci, nebude vás díky suchému výrobnímu procesu čekat žádná hromada suti.

Dřevostavby se totiž rekonstruují snadno. Není potřeba žádného velkého bourání, spousty práce a nepořádku. Nic takového! Pokud se rozhodnete rekonstruovat, stačí v požadovaném místě odklopit finální desku a na nosné sloupy napojit další stěnu a nebo mezi sloupky udělat dveře či okno. Ve variabilitě Vás mohou omezit nosné sloupky, které jsou od sebe většinou vzdáleny 625 mm. Pokud byste ale trvali na novém okně přesně v místě sloupku, i s tím si umí zkušené stavební firmy poradit.

Autor: Ing. Lenka Trandová
Zdroj foto: členská firma ADMD

JAK POZNAT KVALITNÍHO DODAVATELE DŘEVOSTAVBY?
20 LET ZKUŠENOSTÍ V JEDNOM E-MAILU! ZAŠLEME VÁM 8 TIPŮ, JAK POSTUPOVAT PŘI VÝBĚRU DODAVATELE DŘEVOSTAVBY.

CHCI POSLAT 8 TIPŮ, JAK VYBRAT DODAVATELE DŘEVOSTAVBY.

 DSC0627 1

Dřevostavby bývají mnohdy označovány i jako montované domy, dřevěné domky či modulové dřevostavby. Všechny tyto názvy používáme pro dřevostavby malé, velké, patrové i přízemní, tedy bungalovy. Vybrat můžete pasivní i nízkoenergetickou dřevostavbu ať už jako dům na klíč, nebo stavbu k dokončení. Důležitá je kvalita provedení a dodržení všech předepsaných postupů.

O dřevostavbách Aktuality Ukázky dřevostaveb