Dřevostavby ekologicky, rychle a úsporně

Dřevostavby se v dnešní době stávají stále více oblíbenou konstrukcí ve výstavbě rodinných domů. Pojďme se podívat na jejich vlastnosti tedy trochu blíže.

Vlastnost dřevostaveb č. 1. - Rychlost výstavby

Rychlost výstavby dřevostaveb je jejich nespornou výhodou. Této časové úspory se u dřevostaveb docílí zejména úplnou absencí vody při jejich výstavbě (pominu-li základy stavby). Samotná doba výstavby se pak odvíjí od toho, zda jde o hrubou stavbu anebo stavbu na klíč, dřevostavbu bungalov anebo patrový dům. Hrubá stavba trvá přibližně 1 - 2 měsíce. Stavba na klíč 2 - 3 měsíce. Mluvíme však o ideálních případech, kdy je vše připraveno, naplánováno a investor se v průběhu výstavby nerozhodne pro nějaké změny.

DSCN0544realizace provtrvan fasdy rd keslice

Vlastnost dřevostaveb č. 2 Tepelně izolační vlastnosti a tloušťka nosné konstrukce

Tyto dvě vlastnosti jdou spolu ruku v ruce. Díky tomu, že je možné mezi nosnými sloupky využít prostor pro umístění izolačního materiálu, je pak možné dosáhnout při relativně malé tloušťce obvodové konstrukce (v porovnání s tradičními konstrukčními materiály) výborných tepelně izolačních vlastností celé konstrukce. Celková úspora plochy, která není zastavěná konstrukcí, pak na jednom rodinném domě může být přibližně 2m2. Což je prostor pro skříň nebo technickou místnost.  

Vlastnost dřevostaveb č. 3. - Ekologický materiál

Nosná konstrukce dřevostaveb je vyrobena ze dřeva a velkoplošných materiálů na bázi dřeva. Díky tomu se využívá obnovitelného materiálu, tedy dřeva na místo materiálů, které jsou energeticky náročné na výrobu i svoji likvidaci. Dřevo je navíc obnovitelný materiál a každoročně v našich lesích přirůstá více, než využíváme.

Orlovské lesy

Rozhodli jste se právě pro svoji vlastní dřevostavbu? Vyberte si z prověřených firem!

Chystáte se stavět a nevíte odkud začít? Kontaktujte nás  nebo využijte online kurz: Stavíme dům aneb 6 kroků k vlastnímu bydlení. Od ADMD dostanete slevu 500 Kč (použijte kód ADMD6592)

Aktuality
Tento web používá ke správnému fungování soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Zavřít Více informací